SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 2534034
*
nr 253 4034
Fiskbestick
12 del, Pläter/Ben
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 08:58:28
1
150 kr
11/7 14:34:12
2
250 kr
11/7 15:42:40
3
300 kr
12/7 13:25:52
2
400 kr
12/7 16:18:01
3
400 kr
12/7 16:18:41
3
450 kr
14/7 09:46:27
4
650 kr
14/7 13:01:28
3
550 kr
14/7 13:02:08
3
600 kr
14/7 13:02:54
3
650 kr
14/7 13:03:31
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Fiskbestick
nr 253 4034
Fiskbestick
12 del, Pläter/Ben
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/7 08:58:28 | 1 | 150 kr |
11/7 14:34:12 | 2 | 250 kr |
11/7 15:42:40 | 3 | 300 kr |
12/7 13:25:52 | 2 | 400 kr |
12/7 16:18:01 | 3 | 400 kr |
12/7 16:18:41 | 3 | 450 kr |
14/7 09:46:27 | 4 | 650 kr |
14/7 13:01:28 | 3 | 550 kr |
14/7 13:02:08 | 3 | 600 kr |
14/7 13:02:54 | 3 | 650 kr |
14/7 13:03:31 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41